TUREKS ULUSLARARASI FUARCILIK TARAFINDAN DÜZENLENEN ATRAX &AQUAFUN 11. KEZ ZİYARETÇİLERİ İLE BULUŞTU.

TUREKS ULUSLARARASI FUARCILIK TARAFINDAN DÜZENLENEN ATRAX &AQUAFUN 11. KEZ ZİYARETÇİLERİ İLE BULUŞTU.

11- 13 Ocak tarihlerinde İstanbul Fuar Merkezi’nde organize edilen ATRAX Fuarı; ve AQUAFUN organizasyonun büyüklüğü, ziyaretçi sayısı ve kalitesi ile sektörden tam not aldı.
19 ülkeden 352 katılımcısı ile birlikte 87 ülkeden 18960 ziyaretçi sayısına erişen fuar; eğlence, oyun ekipmanları, otomatlar, park ve açık hava spor ekipmanları, spor zeminleri, havuz, spa, su eğlenceleri, peyzaj, tiny house ve bahçeli yaşam alanlarındaki ürünlere kapsamlı bir genel bakış sundu.

AVRUPA, AFRİKA, KAFKAS ÜLKELERİ VE ORTADOĞU İLE ULUSLARARASI BAĞLANTI

Sektörün hareketliliği ve büyüklüğü açısından dünyanın en önemli pazarlarından biri olan Türkiye ve ticaretin merkezi konumundaki İstanbul pazarının çekiciliği ile birlikte, sektördeki hacim ve büyüme ATRAX fuarında çok daha belirgin hale geldi.
Fuar; sektördeki yenilikleri sergileme, insanların sağlığını ve refahını iyileştirmek için gerekli altyapıları oluşturma, sağlıklı bir toplum, sosyalleşme için alan yaratma ve mutlu şehirler oluşturma konularının altını çiziyor.

FUAR BU SENE SEKTÖRE BÜTÜNSEL BİR BAKIŞ AÇISI GETİRDİ VE SEKTÖRÜ TÜM OYUNCULARI İLE ELE ALDI.

ATRAX’24 ve AQUAFUN ürün gruplarına göre tematik olarak ayrılmış 5 salonda ziyaretçilerine kolay ulaşılabilir bir fuar sunarken; 50 bin metrekare alanda gerçekleşen fuar, alanında bölgenin en büyüğü olmasının yanında dünyanın da sayılı fuarları arasındaki yerini güçlendirdi.
Üç gün boyunca yoğun bir tempoda süren etkinlik; katılımcı firmalar, konuşmacılar, davetli alıcılar ve profesyonel kamuoyu gözünde etkili bir iz bıraktı.

YENİ FİRMALAR VE YENİ ÜRÜNLER DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKTİ.

ATRAX bu sene ilk kez katılan 102 firmayı ağırladı. Yeni ürünler ve yeni firmalar fuara büyük bir sinerji kattı. Açık hava park ekipmanları, spor tesisi ekipmanları ön plana çıkan sektörler oldu.

Hall 7’de eğlence makineleri ve oyun ekipmanları ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.
Hall 6B’de yer alan otomat sektörü firmaları çok sayıda uluslararası ziyaretçi ağırladı.
Hall 8 katılımcıları, tiny house, bahçe ve peyzaj ürünlerini sergileyerek ziyaretçilere görsel şölenler sundu.
FUARA DOLU DOLU BİR ETKİNLİK PROGRAMI EŞLİK ETTİ.

Bu yıl ATRAX, oturumlarında sektör için sürdürülebilir ve başarılı bir geleceğin rotasını bir kez daha belirledi.
Görüşmelerin ve fikir alışverişlerinin kalitesi yine her zamanki yüksek seviyedeydi. Ulusal ve kıtasal sınırların ötesindeki bu bilgi alışverişi sektöre ışık tuttu.
Fuarın açılış konuşması ve ilk oturumu TEPEA Eğlence Park Etkinlik ve Atraksiyon Derneği tarafından düzenlenen panel ile gerçekleştirildi. Şöhret PAKİŞ moderatörlüğünde; Varol YAŞAROĞLU, Mehmet Metin OKUR, Mustafa MERTCAN, Bülent KAVAKLI ‘Eğlence Dönüşüyor: ‘Eğlence Sektöründe Neler Oluyor?’ konularında bilgilerini ziyaretçilerle paylaştılar.
Aynı gün Rekreasyon Çalışmaları ve Araştırmaları Derneği (REKÇAD) tarafından Prof. Dr. Bülent GÜRBÜZ moderatörlüğünde; Prof. Dr. Metin ARGAN “Sanal Dünyanın Rekreasyon Yansımaları: Metaverse’te Devrialem” ve Doç. Dr. Funda KOÇAK “Sürdürülebilir Mutlu Kentlerin İnşasında Rekreasyon ve Aktif Yaşam” konularını kapsayan panel düzenlendi.
İkinci Gün ATRAX’24 etkinlik programı kapsamında, İPAR – İP PARKURLARI VE MACERA PARKLARI DERNEĞİ tarafından panel düzenlendi. Ege SEVİNÇLİ moderatörlüğünde; Deniz TAHİROĞLU, Yasin Çağatay SEÇKİN, Süveyda BAYRAKTAR ATAGÜR, Görsev ARGIN UZ “Şehirde Çocuk ve Oyun” konularında bilgilerini ziyaretçilerle paylaştılar.
Fuarın son konferansı Kent Global Park tarafından düzenlenen, Rob Boogmans’ın “Dış Mekan Fintess tasarımları alanında yaptığı konuşma ile gerçekleşti.

EĞLENCELİ İŞLER, ÖZENLİ STANDLAR, ETKİNLİKLER, İNOVATİF ÜRÜNLER VE MÜKEMMEL ATMOSFER.

Katılımcıların özenle hazırladığı stantlar, sergilenen ürünlerin çeşitliliği ve inovasyonlar, fuar salonlarındaki mükemmel atmosfer ile birleşerek beğeni topladı ve takdir edildi. Fuarın katılımcı sayısı ve metrekare olarak büyümesi ile birlikte, dünyanın her yanından gelen ilgili ziyaretçiler ile önemli bağlantılar yapıldı.
NERGİS ASLAN Tureks Uluslararası Fuarcılık Başkanı
‘ATRAX & AQUAFUN Fuarı’mızda önceki yıllarda elde ettiğimiz başarıların üzerine yenilerini koyabilmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Aynı zamanda önemli bir pazar ortağı olarak, tüm iş ortaklarımızla bu sektörlerin gelecekteki gelişimini ileriye taşımayı misyon edinmiş bulunmaktayız
Fuarımız ve içerdiği tematik salonlar, ziyaretçilerin sayısını ve uluslararası profilini güçlendirdi; yaklaşık yüzde 30 oranında Türkiye dışından gelen ziyaretçiler ile toplam ziyaretçi sayısında önemli bir sayıya erişti. Türkiye’nin yanı sıra en çok ziyaretçi gönderen ülkeler ise Rusya, Gürcistan, Yunanistan, İran, Irak, Fas, Mısır, Cezayir, Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan oldu.
Fuarımız, İstanbul’da sektörün uluslararası endüstri platformu olarak lider konumunu etkileyici bir şekilde pekiştirdi. Ayrıca geçen yıla oranla %80 büyüme sağlayarak sektörden takdir aldı.
Hem sektörün hem de İstanbul’un coğrafi ve ticari öneminin altını çiziyor ve bu fuarı çok daha büyük ve verimli bir organizasyon yapmak için yolumuza kararlılık ve heyecanla devam ediyor olacağız.’

TÜRKİYE’DE HAVUZ SEKTÖRÜNÜN YILLAR SONRA EN BÜYÜK BULUŞMASI

ATRAX&AQUAFUN alanı, 3. Yılını kutlarken bir kez daha Türkiye ve uluslararası pazar liderlerinin neredeyse tamamının ilgisini çekti. Katılımcılar; modern, sürdürülebilir ve yenilikçi yüzme havuzu ile sağlıklı yaşam tesisleri inşa etmek için yeni ürünler ve tasarımlar sundu. Fuar, sektördeki trendlere yanıt verdi ve çeşitli etkinlik programlarıyla ziyaretçileri etkiledi.
AQUAFUN sektörün yıllardır beklediği etkinlik olarak gerçekleşti. Sektördeki tüm oyuncular ile bir araya geldi. Stantlar özenle hazırlandı. Ürünler, seminerler dikkatleri üzerine çekti.
Neta Havuz ve Gemaş Havuz tarafından yapılan fuarın ikinci günü bitiminde yapılan after parti misafirlere keyifli anlar yaşatırken, eğlence de zirveye ulaştı.

Tarihi kaydedin
Bir sonraki ATRAX- AQUAFUN 9-11 OCAK 2025 tarihleri arasında gerçekleşecektir.

Related Posts

17

Jan
Press release

ORGANIZED BY TUREKS ULUSLARARASI FUARCILIK, ATRAX MET ITS VISITORS FOR THE 11TH TIME.

ORGANIZED BY TUREKS ULUSLARARASI FUARCILIK, ATRAX MET ITS VISITORS FOR THE 11TH TIME. Organized at Istanbul Expo between 11-13 January, ATRAX Exhibition and AQUAFUN received five stars from the sector with its scale, number of visitors and its quality. Having reached 18960 visitors from 87 countries along with its 352 exhibitors from 19 countries, provided its visitors […]

21

Nov
Press release

 ATRAX – AQUAFUN 2024: Excellent outlook for the industry’s leading trade show

 ATRAX – AQUAFUN 2024: Excellent outlook for the industry’s leading trade show All major market players due to participate It’s just limited time until the international attraction ,sports and recreation industry relaunches itself with two co-located trade fairs ATRAX -AQUAFUN the International Trade Fair Leisure Facilities, is all set to kick off in İstanbul on 11-13 January.[…]